ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միության նախագահի հետ
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միության նախագահ Դուարտե Պաչեկոյին: Ողջույնների փոխանակումից հետո ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Պաչեկոյին Միջխորհրդարանական միության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի խորհրդարանում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը, մարդու եւ քաղաքացու հիմնարար ազատությունների եւ իրավունքների իրացմանը, կանանց ու երիտասարդների ներկայացվածությանն առնչվող հարցեր: Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ Ազգային ժողովում կանայք կազմում են պատգամավորների ընդհանուր թվի 34 տոկոսը: Միջխորհրդարանական միության նախագահը բարձր է գնահատել խորհրդարանաում կանանց ներկայացվածությունը, որը գերազանցում է համաշխարհային միջին ցուցանիշը: Նա կարեւորել է նաեւ երիտասարդների ակտիվ քաղաքական եւ քաղաքացիական ներկայացվածությունը Հայաստանում առկա գործընթացներին:
Միջխորհրդարանական միության նախագահն առաջարկել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին երիտասարդ խորհրդարանականների ֆորում անցկացնել Հայաստանում, ինչն արժանացել է Ալեն Սիմոնյանի հավանությանը:
Երկուստեք արձանագրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների ակտիվ մասնակցությունը Միջխորհրդարանական միության աշխատանքներին:

RA NA President Meets with President of Inter-Parliamentary Union
On November 28, the RA NA President Alen Simonyan met with the President of the Inter-Parliamentary Union Duarte Pacheco. After exchanging greetings, the RA NA President congratulated Duarte Pacheco on being elected the President of the Inter-Parliamentary Union.
Both sides discussed the issues related to the protection of human rights in parliament of Armenia, the realization of fundamental human and citizen rights and freedoms, the representation of women and youth. Alen Simonyan informed that women make up 34% of the total number of the deputies in the National Assembly. The President of the Inter-Parliamentary Union highly appreciated the representation of women in parliament, which exceeds the world average. He also highlighted the active political and civil representation of young people in the current processes in Armenia.
The President of the Inter-Parliamentary Union proposed the President of the RA National Assembly to hold a forum of young parliamentarians in Armenia, which was approved by Alen Simonyan.
Both parties recorded the active participation of the deputies of the RA National Assembly in the work of the Inter-Parliamentary Union.